COMPOUNDS AG

Compounds AG – producent mieszanek gumowych

COMPOUNDS AG jest firmą o ponad 130-letniej tradycji w produkcji mieszanek gumowych. Należy do Grupy POLYGENA. Działalność firmy nakierowana jest na wysoko wyspecjalizowane niszowe rynki. Umiejętności innowacyjne i elastyczność, to są cechy wyróżniające nas i pozwalające nam być odpowiedzialnym partnerem dla naszych klientów.

Nasze główne linie produkcyjne, to:

— certyfikowane mieszanki do przesyłu wody pitnej,
— certyfikowane mieszanki niepalne,
— mieszanki do produkcji rolek,
— mieszanki do produkcji drutów diamentowych,
— wulkanizowane profile, również w krótkich seriach,
— certfikowane mieszanki do przesyłu gazu,
— opracowywanie i produkcja mieszanek według specjalnych receptur klientów.

Mamy solidną sieć sprzedaży w całej Europie z ofiarnym zespołem sprzedaży regularnie odwiedzającym naszych klientów. Nasz zespół jest zainteresowany rozwojem perspektywicznym ze szczególnym uwzględnieniem rynków niszowych, takich jak certyfikowane mieszanki do produkcji linii przesyłowych wody pitnej.

Nasze minimalne szarże produkcyjne to 80 do 90 kg w przypadku mieszanek kolorowych i od 100 do 130 kg w przypadku czarnych.

Nasz własny Departament Rozwoju zatrudnia pracowników o najwyższych kwalifikacjach, kompetentnych w swoich dziedzinach i tworzących projekty nowych zastosowań w przyszłości.

Woda pitna stanowi coraz większą wartość i jej jakość staje się ważna już na poziomie europejskim. Z tego też powodu wiele europejskich krajów wprowadziło bardzo surowe normy regulujące jakość wody pitnej mającej kontakt z gumowymi uszczelkami, profilami i innymi artykułami. EN 681-1 jest europejską normą regulującą mechaniczne własności mieszanek gumowych, a każdy europejski kraj reguluje kontakt wody z produktami gumowymi na krajowym poziomie. Testy prowadzone na mieszankach gumowych i wyrobach gotowych są bardzo drastyczne i głównie polegają na:

— Próbach mikrobiologicznych mających na celu kontrolę narastania mikroorganizmów na elastomerach w wodzie.
— Próbach organoleptycznych , mających na celu zbadanie wpływu materiałów elastomerowych na smak i zapach wody.
— Ekstrakcji, tj. analizie chemicznej wody w jej kontakcie z elastomerem.
— Badaniu cytoksyczności, czyli sprawdzaniu czy wytworzyły się substancje szkodliwe dla ludzkich komórek.

Z tego powodu, że w wielu krajach mieszanki gumowe muszą spełniać bardzo wysokie wymagania, również dobór surowców do ich produkcji jest znacznie ograniczony. Aby zapewnić nieszkodliwość komponentów, do celów certyfikacyjnych wymaga się przedstawienia receptur mieszanek gumowych a także listy stosowanych surowców.

COMPOUNDS AG zdecydowała się na stosowanie EPDM do aplikacji związanych z wodą pitną aby mieć certyfikowane mieszanki gumowe w różnych krajach europejskich, a klienci mogli kupować jeden typ, odpowiedni do wszystkich zastosowań.

Pomimo wszystkich wymagających regulacji, mamy szeroki wybór higienicznych i fizjologicznie nieszkodliwych mieszanek gumowych spełniających wymogi innych standardów, takich jak:

— European EN 681-1,
— German UBA (KTW),
— German DVGW W-270,
— British WRC BS6920 (WRAS),
— Austrian Ö-NORM B5014-1,
— French Afnor XP-P 41-250-1 (ACS),
— American NSF ANSI 61 conformity and many others.

Nasze mieszanki EPDM stosowane do wody pitnej dostarczamy w różnych postaciach, takich jak płyty wig-wag, perforowane taśmy, ciągłe ekstrudowane taśmy, które można przetwarzać metodami ekstruzji, formowania wtryskowego, tłoczenia i przetłaczania.

Sunaflex® mieszanki do wody pitnej mogą mieć zastosowanie do produkcji wielu elementów takich jak: uszczelki, armatura oraz komponenty przemysłowe.

Jesteśmy członkiem WDK (Wirtschaftsverband Deutscher Kautschukindindustrie – Stowarzyszenie Handlowe Niemieckiego Przemysłu Gumowego) i aktywnie uczestniczymy w grupach roboczych poświęconych problemom wody pitnej razem z producentami i dystrybutorami w celu zabezpieczenia i wskazywania kierunków certyfikacji wody pitnej w Niemczech.

COMPOUNDS AG jest zorientowana w kierunku zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji dwutlenku węgla. Korzystamy z energii elektrycznej, produkowanej głownie w Szwajcarii (74%) i uzyskiwanej w co najmniej 25% ze źródeł odnawialnych, głownie energii wodnej. Dzięki zastosowaniu systemu innowacyjnego pobieramy wodę z pobliskiego jeziora Pfaffikon i używamy jej do chłodzenia naszych maszyn produkcyjnych. Ciepło generowane przez nasze maszyny w trakcie produkcji jest stosowane do ogrzewania budynków. Poza gazem naturalnym stosowanym do produkcji pary potrzebnej do wulkanizacji profili, nie stosujemy w naszej produkcji żadnych paliw kopalnianych.

Naszym partnerem na rynku polskim jest firma z ponad 40 letnim doświadczeniem Nortrade Ryszard i Eryk Nowak s.c.

Firma ta kreuje i tworzy długoterminowe relacje biznesowe z partnerami z Europy. Pomysł łączenia odpowiednich partnerów biznesowych na rynkach petrochemicznym, tworzywowym i gumowym, tak w Europie jak i na świecie, narodził się w roku 2004. Od tego czasu NORTRADE S.C. z powodzeniem reprezentuje zarówno lokalne jak i zagraniczne firmy, pomagając w negocjacjach, sprzedaży, dystrybucji i logistyce przy tworzeniu nowych rynków. Kreatywność i elastyczność zadawala nawet najbardziej wymagających klientów.

José-Manuel Garcia
Compounds AG
Sales and Marketing Director

Sunaflex mieszanki EPDM do transportu gazu

Sunaflex mieszanki EPDM do wody pitnej

Sunaflex mieszanki EPDM niepalne

KONTAKT

Nortrade
Ryszard i Eryk Nowak s.c.

ul. Złotej Jesieni 32
05-410 Józefów
woj. Mazowieckie
POLSKA

MAPA DOJAZDOWA

Telefon: +48 22 789 20 46
Faks: +48 22 789 20 46

nortrade@nortrade.com.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

NASI PARTNERZY

Firma Victrex jest wiodącym producentem na skalę globalną unikalnego tworzywa o nazwie PEEK (polieteroeteroketon). Tworzywo to znajduje zastosowanie w bardzo wymagającyh środowiskach [...]

Czytaj więcej

Firma Ultra System to producent materiałów czyszczących do układów plastyfikujących. Produkt o nazwie Ultra Plast jest szczególnie skuteczny w produkcji: opakowań, artykułów medycznych [...]

Czytaj więcej

Firma Schwing, z siedzibą i fabryką w Niemczech, opracowuje, konstruuje, produkuje i sprzedaje najbardziej zaawansowane systemy czyszczenia termicznego dostępne na rynku [...]

Czytaj więcej

Dolder Ltd to rodzinna firma specjalizująca się w promowaniu i dystrybucji polimerów, chemią specjalnego zastosowania i aktywnymi składnikami farmaceutyków. Centrala firmy mieści się w [...]

Czytaj więcej

COMPOUNDS AG jest firmą o ponad 130 letniej tradycji w produkcji mieszanek gumowych. Należy do Grupy POLYGENA. Działalność firmy nakierowana jest na wysoce wyspecjalizowane [...]

Czytaj więcej

Novachem to irlandzka firma produkująca kleje o najwyższej jakości i skuteczności. Produkty o nazwach handlowych : Protac i Optimax mają zastosowanie w przemysłach [...]

novachem.ie

Firma ITAflon srl specjalizuje się w produkcji mieszanek PTFE z różnymi wypełniaczami o różnej ich zawartości i różnych kształtach. Dzięki ścisłej współpracy ze swoimi [...]

Czytaj więcej

CZYTAJ WIĘCEJ O NASZYCH PARTNERACH